Dnes je čtvrtek 20. února 2020 a svátek má Oldřich

Rybářské závody dětí a mládeže

 

 

Rybářské závody dětí a mládeže 2013

Závody byly naplánovány a připraveny na 18. května 2013.  Pro závody byl vybrán odchovný rybník Talemberský. Vytrvalý déšť a chladné počasí nám tyto závody nedovolilo úspěšně vykonat.   

Rybářské závody dětí a mládeže 2011

V neděli 29. 5. 2011 se na rybníce Daniel v Těchobuzi konaly tradiční rybářské závody dětí a mládeže organizované naší místní organizací. Soutěže se také zúčastnili členové rybářského kroužku při místním Ústavu sociální péče. K prezenci se dostavilo celkem 19 soutěžících. Během závodů bylo uloveno 22 kaprů, 31 cejnů, 1 okoun, 1 štika a větší množství perlínů a plotic. Všechny ryby byly puštěny zpět. Absolutním vítězem kategorie dětí a mládeže se stal Martin Raška z MO Pacov, který ulovil ryby v celkovém součtu 1277 bodů. Druhé místo obsadil Tomáš Žihlo (699 bodů), na třetím místě skončil Martin Jirka (543 bodů). V soutěžním klání kroužku při ÚSP Těchobuz zvítězil Milan Mareček (208 bodů), druhé místo obsadil Miroslav Pomajbík(186 bodů) a třetí místo Josef Pírek s počtem 159 bodů. Cenu za nejdelší rybu v kategorii dětí a mládeže vyhrál Andrej Hájek, v kategorii ÚSP Miroslav Pomajbík. V průběhu závodů bylo podáno soutěžícím občerstvení, po ukončení II. soutěžního kola bylo provedeno vyhlášení vítězů a všem přítomným předány věcné ceny.Momentky ze závodů lze shlédnout v naší fotogalerii.

Rybářské závody dětí a mládeže 2010

V sobotu dne 8května 2010 se konal na rybníce Daniel III. ročník rybářských závodů dětí a mládeže organizovaných u MO ČRS Těchobuz. Zároveň s našimi nejmenšími proběhl IV. ročník soutěže rybářského kroužku organizovaného při místním ÚSP Těchobuz. Z kategorie dětí se této soutěže zúčastnilo 15 soutěžících, z kroužku při ÚSP dalších 7 závodníků. U našich dětí soutěž započala čtyřhodinovým rybolovem s nezbytnou výměnou vylosovaných míst, následoval hod udicí do dálky a na terč, závěrečným testem rybářských znalostí a poznáváním ryb byla soutěž nejmenších ukončena. Celkovým vítězem se stal Tomáš Plachý, druhé místo obsadil Michal Míka a místo třetí Kateřina Vedralová. Nejdelší ulovenou rybou, kaprem 39 cm se mohl pochlubit Michal Míka. Vítězové jednotlivých disciplín byli navíc samostatně odměněni. U soutěžících z kroužku ÚSP byl proveden taktéž čtyřhodinový rybolov po jehož ukončení bylo provedeno vyhodnocení a předány ceny. Vítězem u této kategorie se stal Milan Novák, který obdržel barevný televizor, druhé místo obsadil Herbert Pecha a třetí místo Milan Mareček. Soutěž o nejdelší rybu vyhrál Milan Novák, který ulovil kapra 44 cm. Celkově bylo uloveno 13 cejnů a 3 kapři. Po celou dobu soutěže nám přálo solidní počasí, avšak ryby braly velice sporadicky. Všem soutěžícím byly zajištěny hodnotné ceny a bylo podáno odpovídající občerstvení. Věříme, že se celá soutěž zdařila a pro všechny přítomné bude znamenat příjemnou vzpomínku. Děkuje zároveň všem naším sponzorům za pomoc při získání hodnotných cen a občerstvení. Několik fotek bude umístěno v naší fotogalerii.

Rybářské závody dětí a mládeže 2009

V sobotu dne 9.května 2009 se konal na rybníce Daniel II. ročník rybářských závodů dětí a mládeže organizovaných u MO ČRS Těchobuz. Zároveň s našimi nejmenšími proběhl III. ročník soutěže rybářského kroužku organizovaného při místním ÚSP Těchobuz s názvem „Těchobuzská udice“. Z kategorie dětí se této soutěže zúčastnilo 10 soutěžících, z kroužku při ÚSP dalších 7 závodníků. U našich dětí soutěž započala čtyřhodinovým rybolovem s nezbytnou výměnou vylosovaných míst, následoval hod udicí do dálky a na terč, závěrečným testem rybářských znalostí a poznáváním ryb byla soutěž nejmenších ukončena. Celkovým vítězem se stal Martin Jirka, druhé místo obsadil Štěpán Kvapil a místo třetí David Vodička. Nejdelší ulovenou rybou, štikou 46 cm se mohl pochlubit Lukáš Jirka. U soutěžících z kroužku ÚSP byl proveden taktéž čtyřhodinový rybolov po jehož ukončení bylo provedeno vyhodnocení a předány ceny. Vítězem u této kategorie se stal Herbert Pecha, druhé místo obsadil Miroslav Pomajbík a třetí místo Milan Novák. Soutěž o nejdelší rybu vyhrál Josef Pírek, který ulovil štiku 50 cm. Celkově bylo uloveno 10 kaprů, 12 cejnů a 2 štiky. Po celou dobu soutěže nám přálo velice pěkné počasí, pro všechny soutěžící se nám podařilo zajistit hodnotné ceny a bylo podáno odpovídající občerstvení, jak soutěžícím, tak i jejich pomocníkům a rádcům. Věříme, že se celá soutěž zdařila a pro všechny přítomné bude znamenat další příjemnou vzpomínku. Více ze soutěže v naší fotogalerii.

Rybářské závody dětí a mládeže 2008

V neděli dne 4. 5. 2008 se uskutečnily rybářské závody dětí a mládeže pořádané Místní organizací Těchobuz na rybníku Daniel. Samostatný závod v lovu ryb doplňoval předcházející klání „Zlatá udice“ a byl připraven pro všech 27 dětí organizovaných u MO Těchobuz a MO Pacov.Vzhledem k náročnosti předchozích dnů se zřejmě projevila u mnohých únava a naše pozvání přijalo již pouze 14 soutěžících.Začátek závodů byl 7:00 hodin ráno a probíhal ve dvou kolech s nezbytnou výměnou míst. Ačkoliv se počasí vydařilo a organizačně bylo vše zajištěno, svatý Petr lovu nepřál. V prvním a druhém kole soutěže bylo odchytáno osm ryb. Na prvním místě se umístil Miroslav Kolář s celkovým součtem 435 bodů, druhý Štěpán Kvapil s 52 body a třetí Martin Jirka s 41 body, který získal i cenu za největší ulovenou rybu cejn 41 cm. Věříme, že se všem zúčastněným toto nedělní dopoledne líbilo a smutek z nezdaru vykompenzovalo připravené občerstvení, předané ceny a krásné počasí.

Rybářské úlovky

Předpověď počasí

počítadlo.abz.cz